Tânăr în stare gravă după ce a căzut de pe un bloc dezafectat din Deva. Amenința că își va lua viața

Tânăr în stare gravă după ce a căzut de pe un bloc dezafectat din Deva. Amenința că își va lua viața

Un tânăr în vârstă de 21 de ani din Deva a ajuns în stare gravă la spital după ce a căzut de pe acoperișul unei clădiri dezafectate situate în apropierea Liceului de Arte „Sigismund Toduță”. Acesta amenința că își va pune capăt zilelor, iar autoritățile au intervenit pentru a-l convinge să renunțe la gestul extrem.

Incidentul a avut loc joi dimineață, în jurul orei 09:30, când polițiștii au fost alertați cu privire la prezența unui tânăr pe acoperișul unui fost bloc dezafectat. La fața locului au fost mobilizate echipaje ale Poliției, Jandarmeriei, Inspectoratului pentru Situații de Urgență și negociatori ai IPJ Hunedoara.

Timp de aproximativ o oră, specialiștii au purtat discuții cu tânărul, încercând să îl determine să coboare în siguranță. Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul de Poliție Județean Hunedoara, în timpul intervenției, acesta s-a dezechilibrat și a căzut de la înălțime.

Victima a fost preluată de un echipaj medical și transportată în stare gravă la spital, unde a primit îngrijiri de specialitate.

Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili împrejurările exacte ale incidentului și motivele care l-au determinat pe tânăr să urce pe acoperișul clădirii.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Bună! Întreabă-mă orice legat de conținutul Cotidianului Văii Jiului!