Potrivit informațiilor transmise de oamenii legii, șoferița a fost oprită în trafic în cadrul unor controale desfășurate de polițiștii rutieri. În urma testării cu aparatul alcooltest, rezultatul a indicat o valoare peste limita legală, motiv pentru care femeia a fost condusă la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice.
Pe numele acesteia a fost deschis un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice, iar cercetările continuă pentru stabilirea tuturor circumstanțelor în care s-a produs incidentul.
Polițiștii reamintesc faptul că urcarea la volan după consumul de alcool reprezintă un pericol major atât pentru conducătorii auto, cât și pentru ceilalți participanți la trafic, iar astfel de controale vor continua și în perioada următoare.
Sursă foto: TVMneamt














Leave a Reply