Controale în autobuzele Green Line din Petroșani. Călătorii fără bilet riscă amenzi de 200 de lei

Controale în autobuzele Green Line din Petroșani. Călătorii fără bilet riscă amenzi de 200 de lei

Asociația Green Line a anunțat intensificarea controalelor în mijloacele de transport public din Petroșani, unde echipele de verificare a biletelor acționează în această perioadă împreună cu Poliția Locală.

Potrivit informării transmise, călătorii care nu dețin un titlu de călătorie valabil riscă sancțiuni contravenționale în valoare de 200 de lei. Acțiunile de control au ca scop respectarea regulilor de utilizare a transportului public și reducerea călătoriilor fără bilet.

Reprezentanții Green Line au transmis și mulțumiri Poliției Locale Petroșani pentru sprijinul acordat în desfășurarea acestor verificări.

Totodată, astfel de acțiuni urmează să fie extinse și în celelalte localități din Valea Jiului, în cadrul unui program mai amplu de monitorizare a transportului public.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Bună! Întreabă-mă orice legat de conținutul Cotidianului Văii Jiului!