Au ieșit analizele pentru droguri ale lui Robert Negoiță. Surpriză totală!

Au ieșit analizele pentru droguri ale lui Robert Negoiță. Surpriză totală!

Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, a primit rezultat negativ la testele toxicologice efectuate la Institutul de Medicină Legală, potrivit buletinului de analiză publicat chiar de edil. Analizele arată absența consumului de cocaină și a altor substanțe, inclusiv amfetamine, metamfetamine, MDMA, canabinoide sau opiacee, fiind utilizată metoda imunologică.

„Ca să nu fie ceva neclar”, a scris Robert Negoiță pe Facebook, după publicarea documentului oficial.

Verificarea a venit la câteva zile după un episod controversat petrecut pe holurile Tribunalul București, unde edilul fusese supus unui test rapid antidrog realizat de activistul Marian Ceaușescu, test care ar fi indicat inițial un rezultat pozitiv. La acel moment, Negoiță se afla în instanță pentru a contesta cauțiunea impusă într-un dosar de abuz în serviciu.

Rezultatul oficial al INML infirmă suspiciunile apărute în spațiul public, iar edilul susține că analizele lămuresc definitiv controversa generată de testarea informală.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Bună! Întreabă-mă orice legat de conținutul Cotidianului Văii Jiului!