Adrian David revine la conducerea Casei de Asigurări de Sănătate Hunedoara

Adrian David revine la conducerea Casei de Asigurări de Sănătate Hunedoara

Adrian David se întoarce la conducerea Casei de Asigurări de Sănătate Hunedoara, după ce și-a încheiat mandatul de subprefect al județului Hunedoara, funcție pe care a ocupat-o în ultima perioadă.

„Am ales să revin acolo unde pot fi cel mai util. Astăzi a fost aprobată, prin hotărâre de guvern, încetarea la cerere a mandatului meu de subprefect. A fost o perioadă intensă, plină de provocări și satisfacții profesionale, pentru care le mulțumesc colegilor din Instituția Prefectului și tuturor partenerilor instituționali”, a transmis Adrian David.

Acesta a precizat că decizia de a reveni la CAS Hunedoara nu este una de conjunctură sau de calcul politic, ci rezultatul convingerii că poate contribui eficient la procesul de reformă prin care trece sistemul de sănătate.

„Este un proces necesar, care are nevoie de oameni implicați, de profesionalism și de soluții concrete. Rămân dedicat județului Hunedoara și convins că schimbarea adevărată se face prin muncă și seriozitate, nu prin vorbe”, a mai spus Adrian David.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Bună! Întreabă-mă orice legat de conținutul Cotidianului Văii Jiului!