PNL Hunedoara pierde postul de prefect. PSD Hunedoara preia acest portofoliu.

PNL Hunedoara pierde postul de prefect. PSD Hunedoara preia acest portofoliu.

Într-o emisiune televizată, Laurențiu Nistor, președintele PSD Hunedoara a precizat că postul de Prefect al județului Hunedoara va trece în portofoliul PSD Hunedoara.

„Mandatul doamnei prefect, Doris Visirin se încheie. Regret acest lucru, pentru că am avut o colaborare foarte bună. Avem propunerea noastră, am discutat-o și în Biroul Politic Executiv al PSD. Un subprefect va fi de la PNL, iar celălalt de la UDMR. Aceasta va fi echipa de conducere la Prefectura Județului Hunedoara. Urmează să trimitem documentele la București, pentru a fi aprobate în ședință de Guvern”, a precizat Laurențiu Nistor.

Așadar, PNL Hunedoara pierde această poziție importantă, rămând doar cu un post de subprefect.

Pentru toate cele trei posturi, de prefect și respectiv doi subprefecți, au fost vehiculate diverse nume, mai ales în spațiul online.

În scurt vom afla oficial cine sunt cei trei care preiau noua conducere a Instituției Prefectului din județul Hunedoara.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Bună! Întreabă-mă orice legat de conținutul Cotidianului Văii Jiului!